קודגורו אקסטרים 2005

תחרות קודגורו אקסטרים הראשונה התקיימה במכון ויצמן ב-15/2/2005, בהשתתפות 14 צוותים מרחבי הארץ.

התחרות החלה בבוקר, כשלצוותים חולקו עותקים של כל אחד מהשורדים שהשתתפו בתחרות. לכל צוות ניתנה "עמדת עבודה" שכללה מספר מחשבים. חלק מהצוותים גם הביאו מחשבים ניידים שהכינו מראש... הצוותים התפזרו לעמדות העבודה שלהם, והתחילו להריץ סימולציות של התחרות.

במשך שלוש השעות הבאות, לצוותים ניתנה האפשרות לבצע שינויים והתאמות בקוד השורד שלהם, כדי לשפר את סיכוייו מול השורדים האחרים. השינויים עלו לצוותים בנקודות חובה: ככל שהשינוי היה גדול יותר, נצברו נקודות חובה רבות יותר. בין לבין, התרוצץ באיזור צוות חדשות של ערוץ 2 שניסה לראיין את המשתתפים ה"צבעוניים" יותר.

בצהריים (ולאחר ארוחה זריזה...), הצוותים התכנסו שוב עבור התחרות הקובעת.

בשלב הראשון - המוקדמות - נטלו חלק כל השורדים. כל שורד השתתף בשני מקצים, כשבכל מקצה מאה סיבובים (בכל מקצה התחרו ארבעה שורדים שנבחרו באקראי). בסיום כל סיבוב, התחלקה נקודה בודדת בין השורדים שנשארו בזירה. בשלב השני - הגמר - השתתפו ארבעת השורדים שזכו במספר הנקודות הגבוה ביותר (לאחר הורדת נקודות החובה). גם הפעם נערכו מאה סיבובים מותחים, ובסופם הוכתרו המנצחים.

השורדים בתחרות התחלקו לשתי קבוצות עיקריות: מפציצים וברווזונים. מפציצים הם שורדים נייחים, המנסים לפגוע בשורדים האחרים ע"י כתיבות מהירות לזיכרון. ברווזונים הוא השם הלא-רשמי שניתן לשורדים "פחדנים", שמעתיקים את עצמם ממקום למקום בזיכרון (בצורה רציפה בדר"כ) כדי לברוח מהמפציצים. התחרות הוכיחה שבקרב בין שני האסטרטגיות, למפציצים יש יתרון משמעותי!

בסיום התחרות נערך טקס הענקת הפרסים: שני משתתפי צוות 3some זכו במלגות דיקאן בגובה חצי שכר לימוד לתואר ראשון בבית ספר אפי ארזי למדעי המחשב במרכז הבינתחומי הרצליה (בשווי של כ-40,000 ש"ח כל מלגה), ובנוסף ב-2000 ש"ח במזומן מתנת צמ"ד, מכון וייצמן. שני משתתפי צוות dime זכו ב-1500 ש"ח במזומן מתנת צמ"ד, מכון וייצמן. משתתף צוות AtomBomb זכה ב-1000 ש"ח במזומן מתנת צמ"ד, מכון וייצמן.

בסיכומו של דבר, התחרות היתה מרתקת. צוותים מגוונים (סטודנטים, תלמידי תיכון, חיילים), התלהבות אדירה של המשתתפים והמארגנים, ואוירה מצוינת.

וכמובן, מוסיקת הרוק הכבד של צוות dime...

קבצים

באגף התמונות שלנו תוכלו למצוא תמונות מהתחרות.

בלינק הבא תוכלו להוריד את קבצי השורדים שהשתתפו בתחרות. שימו לב: יתכן והשורדים לא ירוצו כהלכה על גירסאות חדשות של המנוע. ניתן להוריד את גירסה 1.0 של המנוע (בה נעשה שימוש בקודגורו אקסטרים 2005) בלינק הבא.