על התחרות

תחרות "השורד הדיגיטאלי" היא משחק המתרחש בזירה וירטואלית בין מספר תכניות. כל תכנית מייצגת מתחרה. התכניות נכתבות בשפת אסמבלי 8086 סטנדרטי, נטענות כולן למרחב זכרון משותף ("הזירה"), ומורצות במקביל ע"י מנוע המשחק. מטרת כל מתחרה היא להפטר מהמתחרים היריבים. התכנית המנצחת היא זאת ששורדת אחרונה בזירה. הפגיעה בתכנית מתחרה נעשית ע"י פגיעה בקוד אותו התכנית מריצה.

מהלך ההתמודדות פשוט למדי: זירת המשחק היא מקטע זיכרון רציף בגודל 64 קילובייט, אליו נטענות התכניות המתחרות (למיקומים אקראיים). ההתמודדות מתנהלת בסיבובים, כאשר בכל סיבוב המנוע מריץ את שורת הקוד הבאה בתור של כל מתחרה. מתחרה מוכרז כמפסיד אם ביצע בתורו פקודת מכונה לא חוקית, למשל כתוצאה מכך שהקוד שלו נפגע ע"י תכנית יריבה. המנוע ממשיך להריץ את התכניות ששרדו עד להשארותו של יריב בודד בזירה – המנצח.

קונספט התחרות מבוסס על משחק פופולרי בשם COREWARS, שתחילתו במאמר אקדמי שפורסם בשנת 1984 ע"י א.ק. דיודני. יחד עם זאת, חוקי התחרות ומנוע המשחק שונים מהותית מאלה המתוארים במאמר.

איך משתתפים?

כל שעליכם לעשות הוא להוריד את מנוע המשחק, לכתוב את השורד שלכם, ו"לאמן" אותו לקראת התחרות. לצורך כך תוכלו להעזר בשורדי הדוגמה המגיעים עם מנוע המשחק.

במקביל, כדאי לעקוב אחר הודעות חדשות באתר ובפורום.

התחרות פתוחה לבודדים ולקבוצות כאחד, אך מומלץ מאוד להרשם דווקא כצוות - לצוותים גדולים יותר יהיה יתרון משמעותי בעת התחרות! מי שלא הצליח לארגן צוות לא צריך להתייאש... אנחנו נעזור לו לארגן צוות, קרוב למקום מגוריו.

לכל שאלה נוספת, שלחו מייל ל- support@codeguru.co.il

תומכים

תחרות קודגורו נערכת בחסות תעשיה (סיטי, שארפיז); אקדמיה (המרכז הבינתחומי הרצליה); גורמים ממלכתיים (אגף התקשוב בצה"ל, יחידת אופק בחה"א); ועמותות (עמותת בוגרי 8200).

Matzov בית ספר אפי ארזי למדעי המחשב, אוניברסיטת רייכמן
יחידת אופק אגף התקשוב
אגף התקשוב

עיצוב ופיתוח אתר: מאיה מרום.